Pārdomas

par visu, kas mums apkārt. Telpa, daba, dzīve, izaicinājumi...

Pārdomas

par visu, kas mums apkārt.
Telpa, daba, dzīve, izaicinājumi...

Vīruss padarījis pasauli citādu.

Šis savādais gads tuvojas beigām. Vīruss padarījis pasauli citādu.

Kaut reizēm liekas, ka bailes un ažiotāža nodara lielāku ļaunumu. Laiks rādīs vai labāku aizsardzības stratēģiju izvēlējusies lielākā daļa pasaules vai zviedri, kur nav noteikts tik nežēlīgs režīms, tikai rekomendācijas ievērot higiēnu, distancēties utml. Saslimstības rādītāji Zviedrijā pēc SPKC nav tie sliktākie, bet ekonomika Zviedrijā "jūtās" daudz labāk.
Visvairāk šobrīd dzīvē pietrūkst vienkārši rokasspiedieni un apskāvieni ar draugiem. Paldies Dievam, ka vasarā Latvijā bija gana mierīgs laiks un vairāki pasākumi tomēr notika, piemēram Austras bērnu tikšanās Popes muižā  un festivāls Vārti.
Augusta beigās dziesmu dienas Sēlijā ar - Austras bērnu, jauno izpildītāju un noslēgumā ar dažādu Latvijā populāru mākslinieku brīnišķīgiem koncertiem. Žēl, ka Ziemassvētku laikā nevarējām doties uz pansionātiem iepriecināt tur dzīvojošos.
Manā Lutera Draudzē šobrīd daudz kas notiek virtuāli. Gan baznīca, gan kopumā draugi - viss apkārt šķiet kļuvis bezgala mīļš, jo nav fiziski sasniedzams! Bet kādreiz atkal būs, tikai citādi - labāk un sirsnīgāk! Sekoju līdz Draudzei, tās korim un brīnišķīgās balss īpašniecei Aleksandrai Špicbergai. Bija iespēja laiku pavadīt pie dabas un laika apstākļi ļāva peldēties tik vēlu kā nekad - 6.oktobrī - ezeriņā netālu no Tīraines (bildē).
2020.gadā arī skumji notikumi - rudenī mūžībā uz Eņģeļu un Dieva valstību devās gan Tētis, gan Mamma, gari mūži abiem (85 un 83). Paldies vecākiem no manis ar dziesmu (autors Varis Vētra)
Saimnieciskā ziņā šogad esam pastrādājuši sievas Ilzes mājā - veicām guļbaļķu starpu aizpildīšanu ar Stafor hermētiķi, maijā uzstādījām Panasonic siltumsūkni gaiss-ūdens, rudenī pabeidzām pamatu siltināšanu un līdzināšanu (bildē - pirms un pēc), pirmā ziema šajā mājā :-)
Nobeigumā filozofija: "Neaizmirstiet: laime nav ciematā vai pilsētā, nav kalnos vai līdzenumā, tā ir GALVĀ!".
Skaists Guntara Rača dzejolis:
Vienalga, ko par Tevi domā
Un kādas kārtis likten's jauc
Tu esi galvenajā lomā
Šai lugā, ko par dzīvi sauc.
Te starpbrīži nav paredzēti
Un visu izšķirs beigu skats
Vienalga, ko par Tevi domā
Tu esi tas, ko domā pats.
Veselību un Mīlestību Jaunajā 2021. gadā!

Lāču Nams

+371 25 448 998

sveiks@lnams.lv