Pārdomas

par visu, kas mums apkārt. Telpa, daba, dzīve, izaicinājumi...

Pārdomas

par visu, kas mums apkārt.
Telpa, daba, dzīve, izaicinājumi...

21.gadsimta vēsture

Svece. Bojāgājušo piemiņai

Mājās esot gandrīz nepārtraukti deg svece - lai Dvēselēm, kuras dodas augšup, Mūžības ceļš ir apgaismots!  Kā tas varēja notikt, karadarbība (un tai līdzi atnestās nežēlības) Eiropas vidū, ir taču 21.gadsimts!? Šādas un līdzīgas sarunas ar draugiem, kolēģiem, paziņām... Diemžēl pagaidām kaimiņzemes valdnieki ir "ieciklējušies" un droši vien jau par tālu aizgājuši savās darbībās, tādēļ apstāties sarežģīti. Atliek vien demokrātiskai pasaulei visos iespējamos veidos palīdzēt Ukrainai un tās cilvēkiem izcīnīt savu un mūsu Brīvību!

Savulaik politoloģijas mācībā pasniedzējs iedeva lasīt rakstu, kura doma palika man prātā - "demokrātija nav nekas labs, bet nekā labāka nav". Turpat arī bija minēts, ka divpartiju politiskā sistēma ir labāka kā daudzpartiju, bet nu tas būtu cits stāsts. Mans viedoklis, kas apstiprināts manas Latvijā dzīvojošās krievu draudzenes Viktorijas stāstā - kaimiņvalstī Krievijā notiekošo izraisījusi sabiedrības ignorance demokrātijas virzienā, liela daļa cilvēku nolēmuši, ka uz vēlēšanām iet nav vērts, jo tas neko neietekmē :-( Prieks par to, ka Latvijā šī gada rudens vēlēšanās tomēr piedalījās pieklājīgs procents vēlētāju, vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.
Saimnieciskās lietas manā dzīvē iet savu gaitu - palīdzēju/noorganizēju draugiem (par kādiem parasti kļūst dzīvē sastaptie cilvēki) vannas istabas remontu dzīvoklī un nojumes izbūvi privātmājas pagalmā. Uzsākta lauku mājas "Salātnieki" atjaunošana un ceru jaunā gadā pieķerties arī vasaras mājas būvniecībai dārzkopības kooperatīvā. Arī sievas kundze ir iegādājusies lauku māju "Saulītes", kurai rudenī lāpījām šīfera jumtu: saremontējām lielākos carurumus un ar bituma lentu aizlīmējām cauro kori. Jumtam gan ir "pēdējie metri (gadi)", bet tas, tāpat kā citi remontdarbi, vēl priekšā...
Ar cilvēkiem diemžēl gadās arī nelāga pieredze, piemēram īrnieks nemaksā... Atnāk pārdomas, ko dzīve vēlas pateikt - acīmredzami jābūt uzmanīgam/rūpīgam izvērtējot potenciālo sadarbības partneru piedāvājumu(s) un spējas. Un rūpīgi jāapdomā līgumu galvenie punkti!
Līdzšinējais auto Toyota Avensis Verso ir sasniedzis pilngadību, esmu sācis izpēti, kādu marku un tehnoloģiju varētu iegādāties. Šaubu nav, ka tas būs ne mazāk kā "parketa" džips, lai ir iespēja izbraukt dubļainus lauku ceļus. Uz tīru elektroauto neesmu gatavs, skatos uz hibrīdu, iespējams - lādējamo. Bet varbūt pagaidām tomēr izvēlēšos ko lētāku, lai elektro/hibrīd-auto vēl pagaida, lai "uzaudzē muskuļus". Pie apvāršņa arī ar ūdeņradi darbināmi (elektro)auto, tehnoloģijas attīstās milzu soļiem !
Nu šādi... Lai Svētīga Advente un tuvojošies Ziemassvētki,
lai Jaunais 2023.gads Pasaulei atnes Mieru, Mīlestību un Saticību !!!

Lāču Nams

+371 25 448 998

sveiks@lnams.lv